- Safety sign is designed to a communicate regulatory informational message(s) to employees and visitors in the workplace
Zenith Safety Products "Lunettes de sécurité" CSA Safety Sign, 14" X 10", Plastic, Bolt-On, French with Pictogram
SKU:
SGI141
Mfr. P/N:
N/A
"Lunettes de sécurité" CSA Safety SignSafety sign is designed to a communicate regulatory informational message(s) to employees and visitors in the workplace
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 6 | 0 | - |
| TOTAL | 6 |
Your Price
$21.94
The products needs 7 amount for minimum order to ship.
Your Price
$21.94
unit of measure
The products needs 7 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
"Lunettes de sécurité" CSA Safety Sign
More Info
| Brands | ZENITH SAFETY PRODUCTS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Material | Plastic |
| Width | 10" |
| Dimensions" | 14" X 10" |
| Thickness | 0.055" |
| Language | French with Pictogram |
| Legend | Lunettes de sécurité obligatoires with Pictogram |
| Subject | Personal Protection |
| Height | 14" |
| Display Type | Boulonné |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.