- General purpose applications
- Packaging is recycable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
| Manufacturer Part Number | T0200356 |
|---|---|
| Brands | CAMPBELL |
| Select Case Size | Roll |
| Trade size | 5/16" |
| Working Load Limit | 1900 lb (0,95 tonne) |
| Material | Low Carbon Steel |
| Dimensions" | 75' (22,9 m) X 5/16" |
| Container Type | Pail |
| Chain Length | 75' (22.9 m) |
| Chain Grade | Grade 30 |
Standard return rules.