- Heavy-Duty Ratchet Strap with J Hooks
- Designed to handle most types of flatbed tie-down requirements
- 10,000 lb. break strength/3333 lb. actual use
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 52 | 0 | - |
| Montreal | 7 | 0 | - |
| TOTAL | 59 |
| Manufacturer Part Number | RS2160101I |
|---|---|
| Brands | CAMPBELL |
| Select Case Size | Each |
| Working Load Limit | 10 000 lb |
| Type | J-Hook |
| Width | 2" |
| Dimensions" | 2" X 16' |
Standard return rules.