- Packaging is recycable
Campbell Alloy Steel Self-Locking Swivel Hooks
SKU:
LT291-MAIN
Mfr. P/N:
5798495
Alloy Steel Self-Locking Swivel HooksPackaging is recycable
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$376.74
As low as:
$376.74
unit of measure
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Alloy Steel Self-Locking Swivel Hooks
More Info
| Manufacturer Part Number | 5798495 |
|---|---|
| Brands | CAMPBELL |
| Select Case Size | Each |
| Working Load Limit | 4300 lb (2,15 tonnes) |
| Material | Alloy Steel |
| Diameter | 7 |
| Dimensions" | 9/32" |
| Weight | 2.8 lbs. |
| Grade | 100 |
| E | 1.13" |
| B | 1.81" |
| A | 1.5 |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.