- Each marker has a die-cut design which enables them to be applied in the selected flow direction
- These B736 economy pipe markers are ideal for use on clean, dry pipes
Brady "Refrigerant Liquid" Pipe Markers
SKU:
SAF691-MAIN
Mfr. P/N:
73920
"Refrigerant Liquid" Pipe MarkersEach marker has a die-cut design which enables them to be applied in the selected flow directionThese B736 economy pipe markers are ideal for use on clean, dry pipes
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$5.36
The products needs 2 amount for minimum order to ship.
As low as:
$5.36
unit of measure
The products needs 2 amount for minimum order to ship.
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
"Refrigerant Liquid" Pipe Markers
More Info
| Manufacturer Part Number | 73920 |
|---|---|
| Color | Black on Yellow |
| Brands | BRADY |
| Select Case Size | Roll of 25 |
| Material | Plastic |
| Dimensions" | 2-1/2" - 6" X 2" X 12" |
| Pipe Diameter | 2-1/2" - 6" |
| Language | English |
| Mounting Type | Self-Adhesive |
| Letter Height | 1-1/4" |
| Label Height | 2" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.