- Banding each end of a pipe marker with directional flow arrow tape
- High gloss, durable, flexible vinyl with a permanent cold temperature pressure sensitive acrylic adhesive
- Good chemical, oil and water resistance
Brady "Blank PSI" Pipe Markers, 3/4" - 2-3/8" X 1-1/8" X 7", Vinyl, Black on Yellow (7310-4-PK)
SKU:
SI628
Mfr. P/N:
7310-4-PK
"Blank PSI" Pipe MarkersBanding each end of a pipe marker with directional flow arrow tapeHigh gloss, durable, flexible vinyl with a permanent cold temperature pressure sensitive acrylic adhesiveGood chemical, oil and water resistance
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 6 | 0 | - |
| Montreal | 9 | 0 | - |
| TOTAL | 15 |
Your Price
$5.36
The products needs 27 amount for minimum order to ship.
Your Price
$5.36
unit of measure
The products needs 27 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
"Blank PSI" Pipe Markers
More Info
| Manufacturer Part Number | 7310-4-PK |
|---|---|
| Color | Black on Yellow |
| Brands | BRADY |
| Select Case Size | Each |
| Material | Vinyl |
| Dimensions" | 3/4" - 2-3/8" X 1-1/8" X 7" |
| Pipe Diameter | 3/4" - 2-3/8" |
| Language | English |
| Label Width | 7" |
| Mounting Type | Self-Adhesive |
| Letter Height | 3/4" |
| Label Height | 1-1/8" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.