- Conveniently fits into its own compact carrying case, ideal for travel and storage
- The nonslip rubber foot provides solid support and durability
- Made from lightweight aluminum
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
| Manufacturer Part Number | BD768. |
|---|---|
| Brands | BIOS |
| Select Case Size | Each |
| Increments | 1” (2.5 cm) |
| Dimensions" | 31" - 35" |
| Weight Capacity | 300 lbs. |
| Manufacturer's Warranty | 1 Year |
| Height | 31" - 35" |
Standard return rules.