Rubberset® Economy Trim & Wall Paint Brush
- Thin flat bristle
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | 99004430 |
|---|---|
| Brands | BESTT LIEBCO |
| Select Case Size | Each |
| Handle Colour | Black |
| Handle Style | Beavertail |
| Brush Width | 3" |
| Dimensions" | 3" X 5/16" X 1-3/4" |
| Handle Material | Plastic |
| For Use With | Adhesives, Pastes, & Epoxies Paint |
| Brush Thickness | 5/16" |
| Filament Material | Polyolefin |
Standard return rules.