Master Angle Sash Paint Brush
- Only leaves behind a smooth and silky finish
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | 552567200 |
|---|---|
| Brands | BESTT LIEBCO |
| Select Case Size | Each |
| Handle Style | Long Sash |
| Brush Width | 1-1/2" |
| Dimensions" | 1-1/2" X 1/2" X 2-7/16" |
| Handle Material | Wood |
| For Use With | Oil Paints & Stains |
| Brush Thickness | 1/2" |
| Filament Material | White China |
| Handle Finish | Sanded |
Standard return rules.