Avinox® BE61 Series Rivet
- High corrosion resistance
- High shear and tensile strength
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 3000 | 0 | - |
| Montreal | 2003 | 0 | - |
| TOTAL | 5003 |
| Select Case Size | Each |
|---|---|
| Diameter | 3/16" |
| Body Material | Stainless Steel |
| Dimensions" | 3/16" X 0,510" X 0,059" - 0,138" |
| Head Type | Dome |
| Grip Range | 0.059" - 0.138" |
| Mandrel Material | Stainless Steel |
Standard return rules.