Utility Hammer
- Ideal for structural maintenance and repair
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| BPM | 3000 |
| Air Consumption | 25 CFM |
| Air Inlet | 1/4" NPTF |
| Overall Length | 7-1/2" (190 mm) |
| Dimensions" | 1/4" NPTF X 3/4" x 2-5/8" (19,0mm x 66,0mm) |
| Sound Level (dBA) | 100 |
| Head Material | Steel |
Standard return rules.