Standard-Duty Knife ATK700
- Durable ABS plastic body
- Snap-off blades
- Attached blade snapper
- Lightweight design
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 275 | 0 | - |
| Montreal | 6444 | 0 | - |
| Vancouver | 72 | 0 | - |
| TOTAL | 6791 |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Depth of Cut | 18 mm |
| Blade Material | Carbon Steel |
| Blade Length | 100 mm |
| Handle Type | Plastic |
| Durability | Utility |
| Locking Mechanism | Auto-Lock |
| Blade Width | 18 mm |
Standard return rules.