Square Point Shovels
- Durable fibreglass handle with rubber grip
- Forward turned step for extra strength
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 94 | 0 | - |
| Montreal | 48 | 0 | - |
| TOTAL | 142 |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Blade Material | Tempered Steel |
| Overall Length | 56" |
| Dimensions" | 11-1/2" x 8-1/2" X 48" |
| Handle Material | Fibreglass |
| Handle Length | 48" |
| Handle Type | Straight |
Standard return rules.