Socket
- Chrome-plated sockets to resist rust
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Style | S.A.E. Standard Length Sockets |
| Type | Hand/Standard |
| Overall Length | 1-1/2" |
| Drive Size | 1/2" |
| Dimensions" | 1/2" X 7/8" X 1-1/2" |
| No. of Points | 6 |
Standard return rules.