S.A.E Standard Length Socket
- Chrome vanadium steel for extra strength and durability
- Chrome-plated sockets to resist rust
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Style | S.A.E STANDARD LENGTH SOCKETS |
| Socket Size | 1/4" |
| Type | Hand/Standard |
| Overall Length | 1.13" |
| Drive Size | 3/8" |
| No. of Points | 6 |
Standard return rules.