Round Point Shovels
- Durable fiberglass handle with rubber grip
- Forward turned step for extra strength
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 23 | 0 | - |
| Montreal | 146 | 0 | - |
| TOTAL | 169 |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Style | Round Point |
| Blade Material | Tempered Steel |
| Overall Length | 42" |
| Dimensions" | 11" x 8-1/2" X 32-1/2" |
| Handle Material | Fibreglass |
| Handle Length | 32-1/2" |
| Handle Type | D-Grip |
Standard return rules.