- Built-in, padded, adjustable headrest
- 360° swivel casters
- Built-in handle makes it easy to adjust the headrest to alleviate neck pain
Aurora Tools Mechanic Creeper, 16-3/4" X 40-1/4", Adjustable, 6 No. of Wheels, 265 lbs.
SKU:
FLT527
Mfr. P/N:
N/A
Mechanic CreeperBuilt-in, padded, adjustable headrest360° swivel castersBuilt-in handle makes it easy to adjust the headrest to alleviate neck pain
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 3 | 0 | - |
| Montreal | 25 | 0 | - |
| TOTAL | 28 |
Your Price
$146.25
Your Price
$146.25
unit of measure
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Mechanic Creeper
More Info
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Material | Vinyl |
| Overall Width | 40-1/4" |
| Overall Length | 16-3/4" |
| Overall Height | 4-3/4" |
| Dimensions" | 16-3/4" X 40-1/4" |
| Weight Capacity | 265 lbs. |
| Headrest | Adjustable |
| No. of Wheels | 6 |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.