Drain Spade Shovels
- Durable fibreglass handle with rubber grip
- Forward turned step for extra strength
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 26 | 0 | - |
| Montreal | 143 | 0 | - |
| Vancouver | 8 | 0 | - |
| TOTAL | 177 |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Blade Material | Tempered Steel |
| Overall Length | 42-1/2" |
| Dimensions" | 16" x 6" X 28-1/2" |
| Handle Material | Fibreglass |
| Handle Length | 28-1/2" |
| Handle Type | D-Grip |
Standard return rules.