AP200 Series Paint Brush
- Tin-plated ferrule
- Well-suited for oil-based paints
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Dimensions" | 1" X 3/8" X 1-1/2" |
| Handle Material | Wood |
| Brush Thickness | 3/8" |
| Length Out | 1-1/2" |
| Brush Shape | Flat |
| Filament Material | White China |
Standard return rules.