AP100 Series Paint Brush
- Tin-plated ferrule
- Well-suited for latex-based paints
- 100% black polyester bristles
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Dimensions" | 1" X 1/4" X 2-3/4" |
| Handle Material | Plastic |
| Brush Thickness | 1/4" |
| Length Out | 2-3/4" |
| Brush Shape | Flat |
| Filament Material | Polyester |
Standard return rules.