3/8" Air Reversible Drill
- Lightweight composite design minimizes operator fatigue
- Ergonomic grip reduces vibration
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 3 | 0 | - |
| Montreal | 20 | 0 | - |
| TOTAL | 23 |
| Brands | AURORA TOOLS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Air Consumption | 4 CFM |
| Air Inlet | 1/4" NPT |
| Hose Diameter | 3/8" (9.5 mm) |
| Dimensions" | 1/4" NPT X 3/8" |
| Power | 0.5 HP |
| Sound Level (dBA) | 88 |
| Chuck Size | 3/8" |
Standard return rules.