- Warn people about flammable materials in storage areas to prevent fires and explosions
- Aluminum sign substrate can be recycled
Accuform Signs "Storage Area Flammable Material" Sign
SKU:
SDS668-MAIN
Mfr. P/N:
MCHG074VA
"Storage Area Flammable Material" SignWarn people about flammable materials in storage areas to prevent fires and explosionsAluminum sign substrate can be recycled
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$41.18
The products needs 3 amount for minimum order to ship.
As low as:
$41.18
unit of measure
The products needs 3 amount for minimum order to ship.
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
"Storage Area Flammable Material" Sign
More Info
| Manufacturer Part Number | MCHG074VA |
|---|---|
| Brands | ACCUFORM SIGNS |
| Select Case Size | Each |
| Material | Aluminum |
| Width | 14" |
| Dimensions" | 10" X 14" |
| Language | English |
| Legend | Danger; Storage Area Flammable Material |
| Subject | Chemicals and Hazardous Materials |
| Height | 10" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.