- Warning to employees that LP gas is stored here and that smoking and open flames are forbidden
- Place in work areas where LP gas is stored
Accuform Signs "LP Gas Storage" Sign
SKU:
SDS676-MAIN
Mfr. P/N:
MCHL251VP
"LP Gas Storage" SignWarning to employees that LP gas is stored here and that smoking and open flames are forbiddenPlace in work areas where LP gas is stored
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$47.39
The products needs 5 amount for minimum order to ship.
As low as:
$47.39
unit of measure
The products needs 5 amount for minimum order to ship.
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
"LP Gas Storage" Sign
More Info
| Manufacturer Part Number | MCHL251VP |
|---|---|
| Brands | ACCUFORM SIGNS |
| Select Case Size | Each |
| Material | Plastic |
| Width | 14" |
| Dimensions" | 10" X 14" |
| Language | English |
| Subject | Chemicals and Hazardous Materials |
| Height | 10" |
| Display Type | Boulonné |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.