- Designed to be flexible, durable ,and abrasion and notch resistant
- Moisture-resistant
- Ideal to use on industrial cables
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 8 | 0 | - |
| TOTAL | 8 |
| Manufacturer Part Number | 2234-2X6 |
|---|---|
| Brands | 3M |
| Select Case Size | Roll |
| Width | 51 mm (2") |
| Dimensions" | 51 mm (2") X 1,8 m (6') |
| Thickness | 60 mils |
| Operating Temperature Range | -30°C to 105°C |
Standard return rules.