- Highly conformable
- Offers great UV resistance
- Resistant to bleed-through
- Goes on quickly and easily
3M Scotch® 233+ Performance Masking Tape, 3 mm (1/8") X 55 m (180'), Green (26343)
SKU:
AG779
Mfr. P/N:
26343
Scotch® 233+ Performance Masking TapeHighly conformableOffers great UV resistanceResistant to bleed-throughGoes on quickly and easily
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 10 | 0 | - |
| Montreal | 12 | 0 | - |
| TOTAL | 22 |
Your Price
$12.96
The products needs 12 amount for minimum order to ship.
Your Price
$12.96
unit of measure
The products needs 12 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Scotch® 233+ Performance Masking Tape
More Info
| Manufacturer Part Number | 26343 |
|---|---|
| Brands | 3M |
| Select Case Size | Roll |
| Width | 3 mm (1/8") |
| Length" | 55 m (180') |
| Dimensions" | 3 mm (1/8") X 55 m (180') |
| Thickness | 6.6 mils |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.