- Colour: White
- Light duty
- Excellent product for everyday cleaning
- Can be used wet or dry
- Used to scrub cookware, clean kitchen equipment, floors and for general purpose cleaning
3M Scotch-Brite™ No.7445 Cleaning Hand Pads, 6" x 9", Cleaning, Ceramic (SB17637)
SKU:
BP488
Mfr. P/N:
SB17637
Scotch-Brite™ No.7445 Cleaning Hand PadsColour: WhiteLight dutyExcellent product for everyday cleaningCan be used wet or dryUsed to scrub cookware, clean kitchen equipment, floors and for general purpose cleaning
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 162 | 0 | - |
| Montreal | 6456 | 0 | - |
| TOTAL | 6618 |
Your Price
$2.89
The products needs 52 amount for minimum order to ship.
Your Price
$2.89
unit of measure
The products needs 52 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Scotch-Brite™ No.7445 Cleaning Hand Pads
More Info
| Manufacturer Part Number | SB17637 |
|---|---|
| Brands | 3M |
| Select Case Size | Each |
| Abrasive Material | Ceramic |
| Pad Size | 6" x 9" |
| Type | Scrubbing |
| Width | 9" |
| Length" | 6" |
| Dimensions" | 6" x 9" |
| Grit | Cleaning |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.